Pedicure

Home
Pedicure

Stopy zawsze powinny być zdrowe i zadbane  zarówno latem, gdy wkładamy klapki lub sandały, jak i zimą – kiedy chowamy je w ciepłych butach. Codzienna pielęgnacja to konieczność – dokładna higiena, masaże, moczenie w solach, usuwanie powierzchownych zrogowaceń czy wcieranie kremów.

Pedicure frezarkowy

To jednak tylko początek drogi do pięknych stóp. W utrzymaniu ich dobrego stanu niezbędny jest – przynajmniej raz na jakiś czas – profesjonalny pedicure frezarkowy.

W salonie kosmetycznym każdy zabieg pedicure dobierany jest do indywidualnych potrzeb. Po przygotowaniu naskórka do zabiegu,stopy są dezynfekowane. Po wyrównaniu i obcięciu paznokci z miejsc, w których nagromadziły się zrogowacenia naskórek usuwany jest za pomocą frezarki. Za jej pomocą likwidowane są także skórki przy paznokciu oraz bruzdy lub zgrubienia na paznokciu. Zabieg kończy peeling stóp połączony z delikatnym masażem oraz aplikacja odpowiedniego balsamu – w zależności od potrzeb: natłuszczającego, pielęgnacyjnego oraz pory roku: latem chłodzącego, a zimą rozgrzewającego.

Szkolenie trwa ok. 5-6h i składa się z dwóch części- teoretycznej i praktycznej.

Część teoretyczna obejmuje omówienie przygotowania do zabiegu, środków ostrożności, potrzebnego sprzętu i kosmetyków.

Podczas części praktycznej zostanie wykonany pedicure z malowaniem oraz masażem na modelce.

Copyright 2012. Novatio - Company. Design by OrangeIdea O marketing dba Agencja SEM ProfitSEO.pl