Nitkowanie

Home
Nitkowanie

Nitkowanie ( ang. threading) to metoda usuwania niechcianego owłosienia za pomocą bawełnianej nici, splecionej w odpowiedni sposób.

Szkolenie z nitkowania brwi

Ta metoda depilacji pochodzi z zamierzchłych czasów i rozwinęła się w krajach arabskich. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych metod usuwania owłosienia również w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych.

Podczas zabiegu nić jest w odpowiedni sposób spleciona i przesuwana po depilowanym obszarze -usuwany jest cały, równy rząd włosków, w wyniku czego linia brwi jest bardzo precyzyjna i wyraźna.

Nitkowanie służy przede wszystkim do nadawania idealnego kształtu brwiom, ale można również usuwać włosy z boków twarzy, górnej wargi, brody i innych małych powierzchni. Zaletą zabiegu jest fakt, że nawet najcieńsze i bardzo krótkie włoski są usuwane.

Metoda ta jest w stu procentach naturalna, nie są używane żadne środki chemiczne, jedynie bawełniana nić, która po jednorazowym zastosowaniu jest wyrzucana. Do zabiegu nie ma przeciwwskazań, nadaje się nawet dla cery bardzo wrażliwej i naczyniowej. Efekt utrzymuje się około 3-4 tygodni, ponieważ włosy są usuwane z cebulkami. Skóra po zabiegu nie jest podrażniona, jak np. po woskowaniu, a zaczerwienienie po zabiegu utrzymuje się zaledwie kilka minut.

 

Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej.

Część teoretyczna obejmuje zagadnienia takie jak: bezpieczeństwo i higiena pracy w gabinecie, wyposażenie stanowiska pracy do zabiegu, teoretyczne omówienie zabiegu nitkowania jako metody kształtowania brwi oraz depilacji małych obszarów twarzy.

Część praktyczna obejmuje demakijaż oraz przygotowanie danego obszaru skóry do zabiegu, pokaz zabiegu nitkowania na modelce, wykonywanie nitkowania na sobie i modelce na wszystkich obszarach (brwi, wąsik, broda, boki twarzy).

Zalety nitkowania:

  • nadaje się do skór alergicznych i naczyniowych
  • niski koszt materiałów dla salonu
  • wzbogacenie oferty o skuteczny i nowatorski zabieg

Szkolenie trwa około 3,5 h.

Copyright 2012. Novatio - Company. Design by OrangeIdea O marketing dba Agencja SEM ProfitSEO.pl